Новий спосіб підвищення ефективності роботи сонячних панелей

До сих пір проблема сонячної енергетики полягає в порівняно невеликому ККД СЕС. Зазвичай показник не перевищує 15-17%, в сонячних панелях від Tadiran цей ККД досягає 20% завдяки технологіям PERC і Half-Cell. Але дослідження в цій області продовжують проводитися, інженери шукають нові способи і нові технології, які допоможуть підвищити ефективність сонячних батарей. Використання спеціального гелю – це один з проривів в даній області.

Основна інформація про технології

Цей гель являє собою суміш вуглецевих нанотрубок з хлоридом кальцію, сіллю. Речовина дуже добре вбирає вологу в нічний час доби, а протягом дня легко її випаровує. Наноситься гель на задню частину панелі, що дозволяє охолодити сонячну батарею. Охолодження здійснюється за рахунок випаровування вологи з поверхні сонячної установки, механізм дуже схожий з механізмом потовиділення у живих організмів.

Технологія була придумана вченими з PolyU Політехнічного університету Гонконгу. Завдяки їй температуру сонячної батареї можна буде зменшити на 10︒C, відповідно продуктивність збільшиться на 15-20%.

Чому гель зараз не використовується в масовому виробництві сонячних батарей?

На жаль, технологія не ідеальна і має свої недоліки. Основний з них – це низька стійкість гелю до дощової погоди. Справа в тому, що хлорид кальцію дуже добре розчиняється у воді, при надмірній вологості гель починає швидко втрачати свої властивості.

Дослідження нових складів гелю в PolyU тривають. Вчені обіцяють незабаром удосконалити свою технологію і зробити її придатною для використання.

Останні новини

TadiranPower

До сих пір проблема сонячної енергетики полягає в порівняно невеликому ККД СЕС. Зазвичай показник не перевищує 15-17%, в сонячних панелях від Tadiran цей ККД досягає 20% завдяки технологіям PERC і Half-Cell. Але дослідження в цій області продовжують проводитися, інженери шукають нові способи і нові технології, які допоможуть підвищити ефективність сонячних батарей. Використання спеціального гелю – […]

Показати повністю
TadiranPower

Сонячні батареї лідирують серед альтернативних видів енергії, технології їх виробництва з кожним роком все поліпшуються і поліпшуються. Це дозволяє отримувати більш високий показник ККД при більш низькій площі покриття. А коли розміри батареї значно зменшилися, то її стало можливо використовувати на пересувних засобах. Так і вирішили вчинити інженери з компанії Azura Marine, вони придумали, як […]

Показати повністю
TadiranPower

Кліматичні системи використовуються для охолодження приміщень, всі моделі кондиціонерів Tadiran створені з цією метою. Але бувають ситуації, коли хочеться, щоб на вулиці теж стало прохолодніше. І ось влади арабської країни Катар вирішили втілити це бажання в реальність. Це й не дивно, адже влітку температура в тіні у них коливається від 30 до 45 градусів за […]

Показати повністю