Види акумуляторних батарей для сонячних електростанцій

Для генерації електроенергії з енергії Сонця існує ряд основних типів акумуляторних батарей (АКБ), до кожного з яких пред’являються високі вимоги такі, як: експлуатація в режимі щоденної глибокої розрядки, висока безпека і пожежостійкість, а також термін служби можна порівняти з роботою сонячної електростанції (СЕС ). На даний момент існує чотири класи АКБ, що застосовуються в домашніх сонячних електростанціях.

Свинцеві сонячні АКБ, зокрема гелеві

Їх основною особливістю є хімічна реакція свинцевих електродів з розчином електроліту. На відміну від автомобільних АКБ, в них передбачена глибока розрядка, яка забезпечується збільшенням кількості свинцю на одиницю збереженої енергії. Як наслідок подорожчання, збільшення маси і габаритів.

Робочий ресурс таких акумуляторів становить близько 600 циклів розряд-заряд, тобто 2 роки. При цьому використання свинцевих АКБ в “буферному режимі” (розряд не більше, ніж на 30%) дозволяє збільшити робочий ресурс до 10 і більше років.

Свинцеві АКБ поступаються більш сучасним літієвим аналогам, які мають значно вищим ресурсом, забезпечують стабільну глибоку розрядку, а із застосуванням контролерів заряду, гарантують тривалу роботу.

Літій-іонні акумулятори для сонячних електростанцій

Літій-іонні акумулятори на даний момент забезпечують 2000 циклів розряд-заряд, досить безпечні і набагато компактніші, ніж свинцеві.

Літій-феррофосфорние акумулятори для СЕС

Мають переваги при експлуатації і безпеки, станом на сьогодні їх характеристики вже зрівнялися з літій-іонними.

Акумулятори Li-Ti (титанат літію) для сонячних панелей

Відносяться до четвертого покоління пристроїв. Їх основною перевагою є величезний ресурс роботи: гарантований термін служби 25 років, величезний струм заряду-розряду – 400 А, можливість ефективно працювати при критичних температурах: від -50 до + 60оС (корисно в застосуванні акумуляторів для електротранспорту), високе внутрішнє опір, що забезпечує низьку саморазрядка (малі втрати при зберіганні енергії).

Останні новини

TadiranPower

До сих пір проблема сонячної енергетики полягає в порівняно невеликому ККД СЕС. Зазвичай показник не перевищує 15-17%, в сонячних панелях від Tadiran цей ККД досягає 20% завдяки технологіям PERC і Half-Cell. Але дослідження в цій області продовжують проводитися, інженери шукають нові способи і нові технології, які допоможуть підвищити ефективність сонячних батарей. Використання спеціального гелю – […]

Показати повністю
TadiranPower

Сонячні батареї лідирують серед альтернативних видів енергії, технології їх виробництва з кожним роком все поліпшуються і поліпшуються. Це дозволяє отримувати більш високий показник ККД при більш низькій площі покриття. А коли розміри батареї значно зменшилися, то її стало можливо використовувати на пересувних засобах. Так і вирішили вчинити інженери з компанії Azura Marine, вони придумали, як […]

Показати повністю
TadiranPower

Кліматичні системи використовуються для охолодження приміщень, всі моделі кондиціонерів Tadiran створені з цією метою. Але бувають ситуації, коли хочеться, щоб на вулиці теж стало прохолодніше. І ось влади арабської країни Катар вирішили втілити це бажання в реальність. Це й не дивно, адже влітку температура в тіні у них коливається від 30 до 45 градусів за […]

Показати повністю